نحوه تغییر شغل و تبدیل شدن به یک وکیل | 9 نکته طلایی

4.75 از 5 بوسیله 4 رای

تیم وکلای عدلجو متشکل از یک تیم متنوع و با استعداد از نویسندگان، محققان و کارشناسان موضوعی است که با داده ها و بینش مجهز شده اند تا نکات مفیدی را برای کمک به هدایت مسیر شغلی شما ارائه دهند. وکیل شدن می تواند یک گزینه شغلی عالی برای کسانی باشد که علاقه مند به کمک به دیگران از طریق سیستم حقوقی هستند. وکلا شغل مهمی دارند که شامل تفسیر و اعمال قوانین برای حفظ عدالت و برابری است. یادگیری در مورد چگونگی تغییر شغل به یک وکیل می تواند به شما در آماده شدن برای انتقال کمک کند. در این مقاله، ما 9 نکته را برای کمک به تغییر شغل خود به وکالت، شامل ملاحظاتی در مورد اینکه چرا ممکن است شغل وکالت را دنبال کنید، در هنگام انتخاب تغییر شغل به چه مواردی توجه کنید و چه مراحلی را می توانید برای موفقیت در تغییر شغل خود بردارید، پوشش می دهیم. پس نحوه تغییر شغل و تبدیل شدن به یک وکیل چگونه است؟ این 9 نکته طلایی برای تغییر شغل را از دست ندهید.

نکاتی برای تغییر شغل به وکیل

در اینجا 9 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا شغل وکالت برای شما مناسب است و چگونه برای تغییر شغل موفق تلاش کنید:

1. مشخص کنید که چرا می خواهید شغل وکالتی را دنبال کنید

اگر قصد تغییر شغل به یک وکیل را دارید، با تعریف اینکه چرا می خواهید شغل وکالت را دنبال کنید، شروع کنید. درک انگیزه‌های شخصی و حرفه‌ای‌تان می‌تواند به شما کمک کند تا احساس الهام‌بخشی و تعهد در ایجاد یک انتقال شغلی داشته باشید. از آنجایی که برای تبدیل شدن به یک وکیل سال‌ها تحصیل و آموزش آکادمیک طول می‌کشد، دانستن انگیزه‌های خود می‌تواند به شما کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانید و در چالش‌ها دوام بیاورید. به‌علاوه، وقتی متوجه شدید که چرا می‌خواهید وکیل شوید، ممکن است به شما کمک کند تا مشخص کنید می‌خواهید چه نوع وکیلی باشید.

وقتی به این فکر می کنید که چرا می خواهید شغل وکالت را دنبال کنید، فهرستی از دلایلی که چرا وکیل بودن برای شما جذاب است را در نظر بگیرید. مزایای اصلی شغل را مشخص کنید و توضیح دهید که چگونه این مزایا با اهداف شخصی و حرفه ای شما مطابقت دارند. همچنین ممکن است برخی از مزایا و معایب ماندن در موقعیت فعلی خود را ذکر کنید. این لیست ها می توانند به شما در تصمیم گیری برای تغییر شغل کمک کنند. به عنوان مثال، ممکن است توجه داشته باشید که ماندن در شغل فعلی شما ثبات بیشتری را فراهم می کند، در حالی که تغییر شغل فرصتی برای به چالش کشیدن خود را فراهم می کند.

2. تحقیق در مورد انواع وکلا

وکلا می توانند در زمینه های تخصصی مختلف کار کنند. یادگیری در مورد انواع مختلف وکلا، نقش آنها و نحوه پیگیری هر حوزه از فعالیت می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید می خواهید چه نوع وکیلی شوید. این برای کمک به برنامه ریزی تحصیل و مسیر شغلی شما مهم است. به عنوان مثال، برخی از برنامه های حقوقی ممکن است در برخی از زمینه های حقوق تاکید بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند. با دانستن اینکه چه نوع تخصصی را می خواهید دنبال کنید، می توانید برای برنامه هایی که با اهداف شما همسو هستند درخواست دهید. چند نمونه از تخصص های وکالت عبارتند از:

 1. قانون کسب و کار
 2. عدالت کیفری
 3. قانون محیط زیست
 4. قانون مالکیت معنوی
 5. قانون مدنی
 6. قانون اساسی
 7. قانون مراقبت های بهداشتی

بسته به پیشینه شغلی خود، ممکن است یک تخصص حقوق مرتبط با تجربه صنعت خود را دنبال کنید. به عنوان مثال، اگر قبلاً به عنوان پرستار کار می کردید، ممکن است بینشی در زمینه پزشکی داشته باشید که می تواند برای حرفه شما به عنوان یک وکیل مراقبت های بهداشتی مفید باشد.

وکیل انحصار وراثت

3. در مورد الزامات آموزشی و صدور مجوز اطلاعات کسب کنید

وکلا معمولاً در دانشکده حقوق شرکت می کنند تا مهارت ها و دانش لازم را برای واجد شرایط شدن برای وظایف خود به دست آورند. مدرسه حقوق به طور متوسط سه سال طول می کشد تا برای دانشجویان تمام وقت تکمیل شود، اگرچه اگر قصد دارید در رشته فعلی خود به صورت پاره وقت شرکت کنید، ممکن است بیشتر طول بکشد. برخی از مدارس ممکن است برنامه های پاره وقت را برای کسانی که تمام وقت کار می کنند یا تعهدات دیگری دارند ارائه دهند. برنامه های دیگر ممکن است برنامه های مدرک آنلاین را ارائه دهند که می تواند انعطاف پذیری بیشتری را ارائه دهد. تحقیق در مورد دانشکده های حقوق، الزامات پذیرش و انتظارات برنامه می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه تحصیلی متناسب با اهداف و نیازهای سبک زندگی خود پیدا کنید.

علاوه بر یادگیری در مورد برنامه های آموزشی، ایده خوبی است که برای آشنایی با شرایط صدور مجوز برای وکلا وقت بگذارید. کسانی که وکالت می کنند در دوران فعالیت خود مجوز کسب می کنند. الزامات مجوز می تواند در ایالت متفاوت باشد، بنابراین در مورد انتظارات در ایالتی که قصد دارید در آن تمرین کنید تحقیق کنید. برخی از الزامات مجوز معمولی نشان می دهد که شما دانشکده حقوق، نمره قبولی در آزمون وکالت و هزینه درخواست را به پایان رسانده اید.

4. یک برنامه انتقال ایجاد کنید

ایجاد یک برنامه انتقال شغلی با اهداف مشخص می تواند به شما کمک کند تا برای تغییر شغل آماده شوید. هنگام توسعه برنامه خود، یک چارچوب زمانی برای تکمیل الزامات آموزشی و مجوز خود تعیین کنید. گزینه های خود را برای پرداخت هزینه دانشکده حقوق در نظر بگیرید و برنامه ای برای مدیریت امور مالی خود در حین تحصیل در رشته حقوق داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است برای کمک هزینه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی به شما کمک کند. تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید در دوران انتقال خود کار کنید یا خیر، و هر نوع سبک زندگی یا نیازهای شخصی را که فراتر از تلاش برای اهداف شغلی خود دارید، در نظر بگیرید.

هنگام توسعه طرح خود، ممکن است استفاده از روش اهداف SMART کمک کند. مخفف SMART مخفف خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان است. این روش به شما کمک می کند تا اهدافی را که به طور واقع بینانه منعکس کننده جاه طلبی ها و منابع شما برای دستیابی به آنها باشد، به وضوح تعریف کنید. به عنوان مثال، ممکن است هدف خود را برای ثبت نام در یک برنامه حقوق پاره وقت با انتظار فارغ التحصیلی در پنج سال تعیین کنید. پس از پایان تحصیلات خود، ممکن است برنامه ریزی کنید تا الزامات مجوز خود را به پایان برسانید و به عنوان وکیل تمام وقت در عرض یک سال پس از فارغ التحصیلی شروع به کار کنید. این اهداف مشخص، واقع بینانه و به خوبی تعریف شده اند.

5. درخواست دانشکده حقوق را آماده کنید

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در رشته حقوق گرفته اید، شروع به آماده سازی درخواست های دانشکده حقوق خود کنید. برنامه‌هایی تحقیق کنید که متناسب با اهداف و نیازهای تعادل بین کار و زندگی شما باشد. فهرستی از برنامه هایی را که می توانید به آن ها مراجعه کنید، جمع آوری کنید.

6. تجربه صنعت مرتبط را به دست آورید

به دست آوردن تجربه مرتبط در زمینه حقوقی می تواند راهی عالی برای بهبود شرایط استخدامی شما و توسعه مهارت های خاص صنعت باشد. ممکن است فرصت هایی برای شرکت در رشته حقوق قبل، در حین یا بلافاصله بعد از مدرسه حقوق پیدا کنید. برای کسب تجربه در صنعت، سایه یک وکیل یا داوطلب شدن در یک دفتر وکالت را در نظر بگیرید. اینها می توانند فرصت های خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسئولیت های روزانه یک وکیل در حین ملاقات با متخصصان شاغل در این حوزه باشند. به عنوان یک دانشجوی حقوق یا فارغ التحصیل اخیر، ممکن است در یک دوره کارآموزی حقوق شرکت کنید که می تواند به شما در کسب تجربه بیشتر در صنعت کمک کند.

7. شبکه حرفه ای خود را گسترش دهید

ملاقات با متخصصینی که قبلاً در این زمینه تأسیس شده اند ممکن است به شما کمک کند حرفه حقوقی خود را شروع کنید. شبکه سازی برای ایجاد شهرت مثبت در میان متخصصان حوزه، دسترسی به فرصت های شغلی و یادگیری در مورد رویدادهای توسعه حرفه ای مهم است. هنگامی که با متخصصان رشته خود آشنا می شوید، ممکن است مراجع یا ارجاعات شخصی را ارائه دهند که به نفع حرفه شما باشد. آنها همچنین ممکن است به شما کمک کنند موقعیت های شغلی باز را پیدا کنید که شرکت ها به صورت عمومی پست نکرده اند. همچنین ممکن است با وکلای باتجربه ای ملاقات کنید که می توانند در حین تثبیت در حرفه جدید شما را راهنمایی کنند. یک مربی حرفه ای می تواند در حین توسعه مهارت های خود، مشاوره و راهنمایی شغلی ارائه دهد.

8. از مهارت های قابل انتقال خود استفاده کنید

در مورد مجموعه مهارت‌های حرفه‌ای فعلی خود فکر کنید و در نظر بگیرید که چگونه می‌توانند برای حرفه وکالت اعمال شوند. حتی اگر در صنعتی کار می کنید که به قانون مرتبط نیست، ممکن است مهارت های حرفه ای زیادی داشته باشید که می تواند در حرفه وکالت شما اعمال شود. به عنوان مثال، وکلا اغلب به مهارت هایی مانند مدیریت زمان، ارتباطات شفاهی و نوشتاری، سازماندهی و توجه به جزئیات نیاز دارند. اگر از این مهارت ها در نقش قبلی خود استفاده کرده اید، ممکن است به عنوان یک وکیل برای شما مفید باشد. علاوه بر این، داشتن تجربه خاص صنعت که به تخصص حقوق شما مربوط می شود، می تواند دارایی قابل توجهی در حرفه شما باشد.

9. پیگیر باشید

تغییر شغل برای تبدیل شدن به یک وکیل می‌تواند به زمان و برنامه‌ریزی نیاز داشته باشد، اما مداومت و به خاطر سپردن اینکه چرا شغل وکالت را دنبال کرده‌اید، می‌تواند به شما در غلبه بر موانع کمک کند. به خود یادآوری کنید که چرا به قانون علاقه دارید تا در دوران گذارتان با انگیزه بمانید. اهداف خود را ارزیابی کنید و پیشرفت خود را در جهت دستیابی به آنها بررسی کنید. در صورت نیاز برای حفظ تعادل سالم بین زندگی شخصی و آرزوهای شغلی خود، اهداف خود را تنظیم کنید. همانطور که برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنید، به خاطر داشته باشید که به نیازهای مراقبت شخصی خود توجه کنید، مانند استراحت کردن، خوب غذا خوردن، ورزش کردن، خواب کافی و گذراندن وقت با دیگران.

چگونه وکیل طلاق توافقی شویم؟
 • پنج شنبه 10 آذر 1401
 • بروزرسانی: شنبه 23 تیر 1403
 • بدون نظر
 • 5 دقیقه
 • 2605
عدل‌جو؛ مرجع تخصصی انحصار وراثت، دعاوی ثبتی و ملکی، مالیات بر ارث و تقسیم تَرَکه و تمامی دعاوی مرتبط با ارث می‌باشد.

برای ارتباط با وکلا، داوران و کارشناسان حقوقی گروه وکلای عدل‌جو و طرح سوالات خود، لطفا در سایت ثبت نام نمایید. از طریق ناحیه کاربری با ما در تماس بوده و از طریق پیامک زمان پاسخگویی برای شما ارسال خواهد شد. مطمئن باشید در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

شماره های تماس:

09120362123
02191692272

تجربه گروه وکلای عدل‌جو راهنمای شما است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  +     یک   =   پنج